Konferanse/Event
Ibsenhuset har fleksible saler og rom for både store og små samlinger. Et ekstra fortrinn er genuine foajéområder velegnet til utstillinger og mingling i pauser.
Ibsenhuset sto ferdig i 1973, men på grunn av sin fremtidsrettede og luftige arkitektur fremstår det fremdeles som en moderne bygning. Her finner dere alle fasiliteter for et vellykket arrangement, med god universell utforming og gratis parkering rett over gaten.

Dovregubbens Hall
Telemarks storstue. Med 796 seter, er Dovregubbens Hall den største amfisalen mellom Oslo og Kristiansand. Åpnes parketten kan kapasiteten utvides til 851. Salen benyttes til Ibsenhusets største konserter, men kan også leies til for eksempel en dagkonferanse.

Peer Gynt
Vår mest populære sal. Passer til alt fra konferanser med under 100 deltakere til konserter med over 1.000 gjester. Det er også en utmerket sal til gallamiddager, fester og alle store anledninger. På scenen kan til og med Skien brukes som Telemarks flotteste bakteppe.

Helmer
Et lyst, luftig, flott og verdig møterom. Her er det god plass til 30 stykker rundt møtebord eller opptil 50 deltakere i kinooppsett. Rommet er utstyrt med enkel Clickshare-løsning og projektor.

Dovregubbens Scene
Scenerommet i vår fantastiske storsal rigges i ønsket oppsett. Salen passer for møter, konferanser og konserter med inntil 100 deltakere. 100 tommers skjerm og mulighet for mikrofoner, høyttalere og lys.
| Styrerom | Bankett | Klasserom | Kino | |
| Dovregubbens Hall | 851 | |||
| Peer Gynt | 240/500 med foajé | 240 | 300 | |
| Helmer | 30 | 40 | 50 | |
| Dovregubbens Scene | 70 | 100 |
Kontakt oss i dag for en prat om ditt neste arrangement!
Grim Alexander Svanes
Salgsansvarlig Ibsenhuset
tlf: 948 32 474
e-post: grim@ibsenhuset.no