Utsolgt
Pensjonistforbundet Telemark: Fysisk aktivitet

Når

Onsdag 14. oktober, kl. 10.00

Hvor:

Peer Gynt, småbord

Pensjonistforbundet Telemark: Fysisk aktivitet

Pensjonistforbundet Telemark inviterer til en inspirerende fagdag på Ibsenhuset 14. oktober, med fysisk aktivitet som hovedtema. Vi får besøk av flere dyktige foredragsholdere som på hver sin måte belyser betydningen av bevegelse, helse og livskvalitet.

Ole Petter Hjelle kommer. Han er kjent som en av Norges beste formidlere, og kombinerer sin bakgrunn som lege og hjerneforsker med forskning og erfaringer som engasjerer og motiverer.

I tillegg får vi høre Ove Mellingen med foredraget «Den sakte gleden ved å gå», en varm og klok refleksjon om hverdagsaktivitet.

Fra Helsedirektoratet kommer Olov Belander, som deler innsikt om nasjonale perspektiver på fysisk aktivitet og folkehelse.

Vi får også besøk av Frederike Schökel, rådgiver for idrett og frivillighet i Skien kommune, som vil snakke om muligheter for bevegelse.

Dagen inneholder flere spennende innlegg – og en hyggelig lunsj.

Bindende påmelding innen 06.10.2026.
Arrangementet er gratis. Hent ut din billett ved å trykke det gule feltet det står gratis inngang.